sobota 13 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Lucjan, Antoni

Dziękują za tegoroczne plony i otaczają modlitwą tych, którzy te plony stracili

Fot. Radio Doxa

Na Górę św. Anny przyjechali rolnicy z Diecezji Opolskiej. Jest ich mniej niż przed laty, bo brakuje rolników, którzy ucierpieli na skutek powodzi.

– To był trudny rok, choć i tak mam za co dziękować – mówią ci, którzy do Babci Anny przyjechali.

– Na pewno to był ciężki rok, bo szybko zaczęliśmy żniwa. Rzepak zaczął bardzo szybko kwitnąć, bo jak wszyscy wiemy, to po weekendzie majowym zawsze kwitnie, a teraz już w kwietniu kwitnął. Pszczoły nie zapyliły, więc ten plon też był niski. Zboża niektóre dobrze, niektóre gorzej. Kukurydza na pewno będzie plonowała, ale u nas niektórym rolnikom teraz powódź zalała kukurydzę na kiszonkę, więc już tego nie zbiorą – mówi Anna Wojtala, sołtys Żywocic.

– Nie możemy narzekać. Wprawdzie był u nas grad, ale nie było aż tak źle  – mówi Stefania Pendziałek, sołtyska Gamów.

– Bardzo ciężko. Niektórzy rolnicy u nas bardzo dużo stracili. Ciężko będzie odbudować wszystko to, co zabrała woda. Odbudować pola i to wszystko będzie ciężko – mówią panie z Polskiego Świętowa.

Eucharystii przewodniczy bp Rudolf Pierskała. Kolekta będzie przeznaczona na odbudowę klasztoru ojców franciszkanów w Kłodzku.

Anna Wojtala, Stefania Pendziałek, mieszkanki Polskiego Świętowa:

Autor: MGP

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content