
Integracja Dzieci Maryi na Górze św. Anny. W Domu Pielgrzyma odbyły się warsztaty plastyczne z tworzenia serca Matki Bożej. Wszystko związane z obchodzeniem przez marianki pierwszej soboty miesiąca. W Fatimie Matka Boska, postawiła warunek, aby praktykować te dni w sposób duchowy, dlatego postanowiono zrobić tego typu zajęcia dla młodych wiernych.
– Rola marianek wygląda tak, aby najbardziej naśladować Maryję w ich życiu. Składa się na to służba, która wynika z oddania serca na rzecz miłości do bliźniego. Służą przy ołtarzu podobnie jak ministranci, może nie wykonują takich czynności, ale całym sercem są obecne przy ołtarzu – tłumaczy ks. Łukasz Szuster, diecezjalny duszpasterz Dzieci Maryi.
– Służymy Maryi i pokazujemy naszym rówieśnikom, że istnieje taka wspólnota dla młodych, gdzie mogą chwalić Pana Boga i Maryję. Chcemy żyć jak ona. Pogodny wieczór to są tańce, zabawa i integracja z dziewczynami z innych parafii. Pozdrawiamy naszą parafię Bożego Ciała w Oleśnie – mówi jedna z marianek.
– Nie jest to tylko służba dla kościoła, ale także wyjazdy, tak jak tutaj jesteśmy. Jeździmy również w góry na wycieczki integracyjne – wyjaśnia jedna z marianek.
Dodajmy, że na Górę św. Anny zjechały się grupy Dzieci Maryi z wielu parafii naszego regionu. W Domu Pielgrzyma znajdowało się przed warsztatami 469 osób.
ks. Łukasz Szuster, marianki
autor: Jerzy Dorosz












