niedziela 14 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Bazyly, Eliza

Integracja i modlitwa – za nami spotkanie Dzieci Maryi na Górze św. Anny

fot. Radio Doxa

Integracja Dzieci Maryi na Górze św. Anny. W Domu Pielgrzyma odbyły się warsztaty plastyczne z tworzenia serca Matki Bożej. Wszystko związane z obchodzeniem przez marianki pierwszej soboty miesiąca. W Fatimie Matka Boska, postawiła warunek, aby praktykować te dni w sposób duchowy, dlatego postanowiono zrobić tego typu zajęcia dla młodych wiernych.

– Rola marianek wygląda tak, aby najbardziej naśladować Maryję w ich życiu. Składa się na to służba, która wynika z oddania serca na rzecz miłości do bliźniego. Służą przy ołtarzu podobnie jak ministranci, może nie wykonują takich czynności, ale całym sercem są obecne przy ołtarzu – tłumaczy ks. Łukasz Szuster, diecezjalny duszpasterz Dzieci Maryi.

– Służymy Maryi i pokazujemy naszym rówieśnikom, że istnieje taka wspólnota dla młodych, gdzie mogą chwalić Pana Boga i Maryję. Chcemy żyć jak ona. Pogodny wieczór to są tańce, zabawa i integracja z dziewczynami z innych parafii. Pozdrawiamy naszą parafię Bożego Ciała w Oleśnie –  mówi jedna z marianek.

– Nie jest to tylko służba dla kościoła, ale także wyjazdy, tak jak tutaj jesteśmy. Jeździmy również w góry na wycieczki integracyjne – wyjaśnia jedna z marianek.

Dodajmy, że na Górę św. Anny zjechały się grupy Dzieci Maryi z wielu parafii naszego regionu. W Domu Pielgrzyma znajdowało się przed warsztatami 469 osób.

ks. Łukasz Szuster, marianki

 

autor: Jerzy Dorosz

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content