Rozpoczęła się trzydniowa świąteczna zbiórka żywności organizowana przez Banki Żywności. W ramach akcji przez cały weekend w blisko trzech tysiącach sklepów, w ponad 500 miejscowościach zostały wystawione specjalnie oznakowane kosze. Można do nich wkładać produkty o dłuższym terminie przydatności do spożycia, takie jak: ryż, mąkę, cukier, dżemy, makarony czy słodycze. Zebrane towary przed świętami trafią do organizacji pomagających rodzinom wielodzietnym, osobom bezdomnym, chorym i niepełnosprawnym. Organizacje przekażą je swoim podopiecznym.
Aby dołączyć do akcji, wystarczy kupić dodatkowe artykuły spożywcze i po odejściu od kasy w supermarkecie przekazać je wolontariuszom. W tym roku kampanię wspiera rekordowa liczba ponad 55 tysięcy wolontariuszy. (IAR)
zdjęcie: deon.pl