
Z tej okazji w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, patrona Dzieła „Oremus”, we wtorek 22 października w kościele św. Aleksego w Opolu odbędzie się Msza święta pod przewodnictwem emerytowanego biskupa diecezji opolskiej Pawła Stobrawy w intencji papieża, biskupów, kapłanów, diakonów i osób życia konsekrowanego, a także o nowe i święte powołania ze wspólnot parafialnych.
– Tej modlitwy wszyscy potrzebujemy – mówi ks. Janusz Iwańczuk, moderator Diecezjalnego Dzieła Modlitwy za Kapłanów „Oremus”. – Ta modlitwa towarzyszy w odkrywaniu powołania do życia kapłańskiego, zakonnego, ale także towarzyszy naszej pracy, naszej posłudze i zmaganiu się z naszymi słabościami – dodaje ks. Iwańczuk.
O godz. 18.00 odbędzie się konferencja formacyjna, natomiast o 18.30 Msza św.
ks. Janusz Iwańczuk:
autor: Aleksandra Kus