
Od dziś (01.08) do 30 września można składać wnioski o bon energetyczny. W opinii rządu wsparciem może być objętych około 3,5 miliona gospodarstw domowych.
Bon energetyczny wprowadzono ustawą z 23 maja o bonie energetycznym oraz o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia cen energii elektrycznej, gazu ziemnego i ciepła systemowego.
Redaktorka naczelna green-news.pl Justyna Piszczatowska powiedziała, że to narzędzie wsparcia dla osób o najniższych dochodach.
Justyna Piszczatowska zastanawiała się czy bon energetyczny to takie rozwiązanie, po które powinniśmy sięgać jako kraj.
Wysokość bonu będzie zależała od liczby osób w gospodarstwie domowym: 300 zł dla gospodarstw jednoosobowych, 400 zł dla dwu- i trzyosobowych, 500 zł dla cztero- i pięcioosobowych, 600 zł dla sześcioosobowych i większych.
Jeśli w gospodarstwie domowym wykorzystywane będą źródła ogrzewania zasilane energią elektryczną, wartość bonu energetycznego wzrośnie o 100 procent. W zależności od wielkości gospodarstwa wyniesie od 600 do 1200 złotych.
Wniosek o bon energetyczny można złożyć w aplikacji mObywatel, na stronie gov.pl, na stronie epuap.gov.pl, stacjonarnie w urzędzie gminy w miejscu zamieszkania.
/IAR/