poniedziałek 8 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Maksym, Medard

Można już składać wnioski o bon energetyczny

Fot. Freepik

Od dziś (01.08) do 30 września można składać wnioski o bon energetyczny. W opinii rządu wsparciem może być objętych około 3,5 miliona gospodarstw domowych.

Bon energetyczny wprowadzono ustawą z 23 maja o bonie energetycznym oraz o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia cen energii elektrycznej, gazu ziemnego i ciepła systemowego.

Redaktorka naczelna green-news.pl Justyna Piszczatowska powiedziała, że to narzędzie wsparcia dla osób o najniższych dochodach.

Justyna Piszczatowska zastanawiała się czy bon energetyczny to takie rozwiązanie, po które powinniśmy sięgać jako kraj.

Wysokość bonu będzie zależała od liczby osób w gospodarstwie domowym: 300 zł dla gospodarstw jednoosobowych, 400 zł dla dwu- i trzyosobowych, 500 zł dla cztero- i pięcioosobowych, 600 zł dla sześcioosobowych i większych.

Jeśli w gospodarstwie domowym wykorzystywane będą źródła ogrzewania zasilane energią elektryczną, wartość bonu energetycznego wzrośnie o 100 procent. W zależności od wielkości gospodarstwa wyniesie od 600 do 1200 złotych.

Wniosek o bon energetyczny można złożyć w aplikacji mObywatel, na stronie gov.pl, na stronie epuap.gov.pl, stacjonarnie w urzędzie gminy w miejscu zamieszkania.

/IAR/

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content