niedziela 14 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Bazyly, Eliza

Po wielkopiątkowej liturgii rozpoczęła się adoracja przy Bożym Grobie

Foto: Radio Doxa WN

 

Wielki Piątek jest dniem męki i śmierci Jezusa Chrystusa. W opolskiej katedrze odbyła się Liturgia Męki Pańskiej, której centralnym momentem była adoracja Krzyża.

-To przede wszystkim ogromna ofiara miłości, którą Jezus Chrystus złożył na krzyżu. Co więcej, tajemnica krzyża daje nam poczucie naszej godności i wartości. Jesteśmy dziećmi Bożymi i bezcennymi wobec Boga, który oddał za nas swoje życie – mówi ks. Waldemar Klinger, proboszcz parafii katedralnej w Opolu.

Najświętszy Sakrament został przeniesiony i wystawiony w specjalnie przygotowanym miejscu adoracji. Tam wierni pozostają na modlitwie, czuwając przy symbolicznym grobie Chrystusa i trwając w zadumie nad tajemnicą Jego śmierci, oczekując jednocześnie na radość Zmartwychwstania.

Dźwięk: ks. Waldemar Klinger

Autor: WN

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content