Około 110 tysięcy turystów wzięło udział w jesiennej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, która odbyła się w dniach 6-8 października. Skorzystali oni z różnych form wypoczynku po obniżonych cenach w całej Polsce- z noclegów, usług gastronomicznych, ofert muzeów czy innych obiektów sportowych i kulturalnych. Trzecią odsłonę tej cyklicznej akcji podsumowali dziś na konferencji minister sportu i turystyki Witold Bańka i prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. Minister Witold Bańka podkreślił, że z akcji korzysta coraz więcej turystów, a coraz więcej placówek – hoteli, muzeów i restauracji oferuje swoje usługi w obniżonych cenach.
Trzeci cykl weekendu za pół ceny była najpopularniejszy ze wszystkich i przyniósł najwięcej korzyści zarówno turystom, jak przedstawicielom branży – podsumował prezes Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.
W przyszłym roku kolejne weekendy za pół ceny zaplanowano na 9-11 marca oraz 5-7 października. (IAR)