
39-letni Polak został uznany winnym napaści na duńską premier Mette Frederiksen. Sprawa była rozpatrywana przez sąd w Kopenhadze. Polak usłyszał karę czterech miesięcy bezwarunkowego więzienia. Zostanie również deportowany z Danii i objęty sześcioletnim zakazem wjazdu.
Do przestępstwa doszło 7 czerwca na placu Kultorvet w centrum Kopenhagi. Polak podbiegł do szefowej duńskiego rządu i – mimo obecności ochrony- uderzyć ją w ramię. Mężczyzna był pijany.
(źródło: interia.pl)