
Niemiecki minister spraw wewnętrznych ogłosił, że mimo sądowej decyzji w Berlinie zawracanie imigrantów na granicach będzie kontynuowane. Wczoraj (03.06) w sprawie trojga Somalijczyków sąd uznał, że doszło do złamania prawa. Więcej na ten temat w relacji Adama Górczewskiego.
Kanclerz Niemiec, Friedrich Merz stanął po stronie swojego ministra i zapowiedział kontynuację zdecydowanych działań na granicy. /IAR/