
W Parlamencie Europejskim zakończyły się wysłuchania kandydatów na komisarzy. Wczoraj, na ostatni ogień poszły osoby, które w nowej Komisji mają być w randze wiceprzewodniczących. To przyszła szefowa unijnej dyplomacji z Estonii oraz kandydaci z Finlandii, Francji, Hiszpanii, Rumunii i Włoch. Nie ma jeszcze oficjalnej oceny ich wysłuchań, ani decyzji, czy zostali zaakceptowani czy odrzuceni.
Z Brukseli relacjonowała Beata Płomecka. (IAR)