wtorek 9 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Anna, Felicjan

W sobotę diecezji opolskiej przybędzie dwóch kapłanów

Fot: www.diecezja.opole.pl

Jeden pochodzi z naszego regionu, drugi z terenu diecezji przemyskiej. Święcenia Prezbiteratu tradycyjnie odbędą się w wigilię Zesłania Ducha Świętego. W tym roku przypada ona 7 czerwca. Cieszymy się, że wciąż jeszcze mamy kogo przygotowywać do kapłaństwa – mówi ks. Robert Sadlak, wicerektor seminarium.

– Święcenia kapłańskie otrzyma dwóch diakonów: Krzysztof Kapica z parafii Narodzenia NMP w Kościeliskach (dekanat gorzowski) oraz Dominik Strychacz z parafii NSPJ w Walawie (archidiecezja przemyska), który wcześniej był u redemptorystów. Ostatecznie jednak ukończył nasze seminarium duchowne. Dlatego zostanie najpierw wyświęcony, a potem inkardynowany do Diecezji Opolskiej – dodaje wicerektor seminarium.

Nasze seminarium przygotowuje też kleryków dla diecezji gliwickiej. Niestety tam przez ostanie dwa lata nie było święceń kapłańskich. A w tym roku także święceń diakonatu. Tegoroczna uroczystość dla diecezji opolskiej rozpocznie się w najbliższą sobotę 7 czerwca  w kościele seminaryjno-akademickim o godzinie 10.00 i będzie transmitowana przez Radio Doxa.

ksiądz Robert Sadlak:

Autor: Sebastian Pec

 

 

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content