
W nowym roku szkolnym nadal będą dwie godziny religii w tygodniu, a zatrudnienie katechetów się nie zmieni – zapewnia wiceprezeska Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszula Woźniak. Odniosła się do zaplanowanego na dziś (21.08) w Warszawie protestu w obronie lekcji religii w szkołach.
W Polskim Radiu 24 działaczka powiedziała, że w tym roku jedyne zmiany to łączenie klas. Jednak katechetom nie podoba się także ten pomysł:
Urszula Woźniak przyznała, że od kolejnego roku szkolnego będzie mniej pracy dla katechetów w związku ze zmniejszeniem liczby godzin religii w szkołach z dwóch do jednej. „Ale ja już nie znam nauczyciela, który miałby kwalifikacje do nauczania tylko jednego przedmiotu” – mówiła:
Organizatorem protestu jest Stowarzyszenie Katechetów Świeckich, które uważa, że planowane zmiany dyskryminują wierzących.
/IAR/