
We wtorek (19.12) ruszyły prace komisji śledczej ds. wyborów kopertowych. Członkowie gremium wybrali przewodniczącego, którym został poseł Koalicji Obywatelskiej – Dariusz Joński.
Przypomnijmy, 7 grudnia Sejm przegłosował powołanie komisji śledczej ds. wyborów kopertowych. Jej utworzenie zapowiedział wcześniej lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk. Członkowie komisji mają zbadać zgodność z prawem decyzji rządu PiS o przeprowadzeniu w 2020 r. wyborów korespondencyjnych przez Pocztę Polską.
Za powołaniem komisji śledczej ds. wyborów kopertowych zagłosowało 446 posłów. Głosowanie było jednomyślne.
(źródło: onet.pl)