sobota 13 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Lucjan, Antoni

Zaśpiewali ku czci Miłosierdzia Bożego w Zimnicach Małych!

Fot. Radio Doxa

Za nami pierwszy z dwóch koncertów kończących mijający rok szkolny w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej. W parafii św. Franciszka z Asyżu w Zimnicach Małych absolwenci DIMK-u zaśpiewali ku czci Miłosierdzia Bożego. W koncercie wzięły udział: chóry dziecięcy, żeński i mieszany DIMK oraz solistki z kierunku Wokalistyka – Piosenka Religijna

– Cały koncert został tak przygotowany by oddać cześć Bożemu Miłosierdziu. W tym roku postanowiliśmy te koncerty zadedykować Miłosierdziu Bożemu. I właśnie wokół tego oscyluje tematyka obu koncertów pt. Miłosierdzie Boże wyśpiewywać będę. Pierwszy koncert odbył się w niedzielę w Zimnicach Małych. A kolejny już w najbliższy piątek w  Opolu Malinie – mówi Ewelina Szendzielorz, zastępca dyrektora Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej.

– To był bardzo pracowity rok. Kończyłam kierunek: „Fortepian” i „Podstawowe kształcenie muzyczne”. Na koniec miałam też egzamin w formie koncertu, dużo przygotowań było.

– Uczęszczam do DIMK-u już drugi rok. To był bardzo pracowity rok, ale fajni tu są nauczyciele i bardzo dobra atmosfera – dodaje Florian Kubis.

Drugi koncert odbędzie się w piątek, 27 czerwca, o godz. 16.30 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Opolu-Malinie.

Ewelina Szendzielorz, Monika Nowak, Florian Kubis:

Autor: MGP

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content